Олімпіада – це серйозна школа творчих змагань, що надає учням можливості перевірити свої знання та вміння, виявити оригінальність мислення, показати здібності до наукового пізнання.
Всеукраїнські учнівські олімпіади відбуваються у 4 етапи, кожний з яких має свої завдання. Для шкільного та районного (жовтень-грудень) – це розвиток пізнавального інтересу до предмета. Для обласного (січень-лютий) – мотивація до поглибленого вивчення суспільствознавчих курсів. Для всеукр.(під час весняних канікул) – вияв обдарувань та підтримка обдарованої молоді, допомога переможцям загальнодержавного етапу олімпіад у вступі до вузів.
Всі етапи є очною формою змагань. Учасниками першого етапу можуть стати всі бажаючі. а наступних – переможці попередніх. Кількісний склад учасників ІV етапу формується згідно із рейтингом команд відповідних регіонів України.
Переможці визначаються за результатами виконання учасниками змагань письмових турів (переможцем може вважатися учасник, який набрав не менше 1/3 максимально можливої за всіма обов’язковими турами суми балів) та залежно від загальної кількості учасників ( на ІІІ етапі дипломи переможців можуть отримати 50%, а на ІV – 30% учасників змагань).
Всеукраїнські олімпіади – це своєрідна професійна школа, яка створює можливості для спілкування науковців, методистів, учителів. (обговорюють стан, можливості, проблеми і перспективи шкільної гуманітарної освіти, сприяють формуванню єдиних вимог до рівня підготовки учнів, змісту предмета, об’єктивності та науковості історії, запровадженню сучасних пед. технологій у навчальний процес.
Олімпіади – це велика відповідальність за формування історичної свідомості та правової культури молодого покоління. Вони сприяють громадянському самовизначенню школярів через усвідомлення ними приналежності до історії, сприйняття цінностей укр. народу. Досвід, набутий учнями в інтелектуальних змаганнях, сприяє розвитку творчих здібностей, вдосконаленню комунікативних навичок, самореалізації особистості.Детальніше

Правила проведення та завдання XVI Всеукраїнського турніру юних правознавців у 2018-2019 н.р.

Правила Всеукраїнського турніру юних істориків

Правила проведення та завдання заключного туру ХІV Всеукраїнського турніру юних правознавців у 2016/2017 н.р.

Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів

Кiлькiсть переглядiв: 394